שגרירות אונליין

שגרירות אונליין

גרין קארד – ויזה לכל החיים

הוצאת ויזה לארצות הברית זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז להוצאת ויזה לארה"ב!

92572272החלום של ישראלים רבים הוא להגר לארצות הברית. בין אם הרצון שלהם הוא לעבוד בארצות הברית, להצטרף לבני משפחה או אפילו שאיפה להתחיל מחדש במקום אחר, ברור כי יש בנמצא כרטיס אחד שאותם אנשים היו שמחים לקבל – זהו כרטיס הגרין קארד.

המעניק למעשה תושבות קבע בארצות הברית עבור מי שאינו אזרח המדינה. הנה כל מה שחשוב שתדעו על הליך הגשת הבקשה לגרין קארד, התנאים הספציפיים שלו וסיכויי הזכייה בכרטיס המיוחל.

קווים לדמותו של הגרין קארד

גרין קארד, מבחינה מעשית, הוא כרטיס זיהוי אשר מעניק לאדם הנושא אותו, כאמור, מעמד קבע של תושב במדינה. על פי חוק, האנשים החיים בארצות הברית ואינם אזרחיה חייבים שהכרטיס הזה יהיה עליהם בכל רגע נתון, מה שיאפשר להם להציג אותו בכל פעם שקצין מחלקת ההגירה ידרוש זאת מהם. יש לציין כי דרישה זו היא בעקבות אסון התאומים בספטמבר 2011, שהביא את הרשויות בארצות הברית לנקוט ביד קשה הרבה יותר מטעמי ביטחון כלפי אלה אשר מעוניינים להיכנס אליה או נמצאים בתוכה.

כיאה לאטרקטיביות של ארצות הברית ולביקוש הגבוה להגעה אליה מכל קצוות העולם, ברור מדוע לא כל מי המעוניין בגרין קאר יקבל אותו, בלשון המעטה. בכל שנה עורכת ארצות הברית הגרלה במסגרתה מוגרלות 50,000 אשרות הגירה, וזאת לאנשים המגישים בקשה ומשתייכים למדינות בהן שיעור ההגירה הוא נמוך (ישראל, למרבה השמחה, עונה על התניא הזה).

חשוב לשים לב, מהבחינה הזו, שהפרמטר היחידי שקובע את מדינת הזיקה של אותו אדם היא הארץ בה נולדו, שעה שהאזרחות הספציפית בה הם מחזיקים לא מהווה פקטור. חשוב לציין שאת הבקשה יכולים להגיש רק אנשים בני 18 ומעלה, אשר למדו לפחות תריסר שנות לימוד (ברוב המקרים, לעיתים יש גמישות) ואשר העבר שלהם בארצות הברית, במידה וביקרו בה, נקי מאישומים פליליים.

ההגרלה נערכת מדי שנה כשתוצאותיה מתפרסמות במועדים שאינם קבועים. סיכויי הזכייה בהגרלה משתנים בכל שנה, על פי הביקוש לה, כאשר כדי לסבר את האוזן צריך לזכור שבשנה ממוצעת מוגשות מעל לשש מיליון בקשות. ככלל, אפשר לטעון כי עבור הישראלי הממוצע הסיכויים עומדים על כאחוז אחד, אם כי כמובן שזוהי השערה ולא מידע אמפירי.

על כל פנים, באפשרותם של האנשים הזוכים בהגרלה להגיש בקשה לתושבות קבועה בארצות הברית, לא רק עבורם אלא גם עבור משפחתם (בן או בת זוג וילדים). את אשרת הכניסה למדינה יש לממש תוך פרק זמן של עד חצי שנה ממועד ההנפקה שלה, כשאנשים הממתינים פרק זמן גדול מכך יגלו כי האישור שקיבלו מתבטל.

למה צריך לשים לב במהלך השהייה?

נקודה מרכזית שיש להתייחס אליה היא שלמרות שאישור תושבות אמור להיות קבוע, יש מקרים מסוימים בהם הדבר לא בהכרח נכון. קבלת הגרין קארד קשורה לעמידה בתנאים מסוימים, בעיקר בכל הנוגע לתנאי השהות (הימנעות מפעילות פלילית מסוימת, למשל). כאשר אדם עובר על אחד הכללים, הגרין קארד שלו עלול להתבטל והוא עלול למצוא את עצמו מגורש מהמדינה, לפרק זמן של שלוש שנים, שבע שנים או אפילו לצמיתות.

כשזה נוגע לרצון של אותם אנשים שהיגרו לארצות הברית לעבוד בה, הדבר אפשרי כמובן: עם זאת, יש לעשות זאת רק לאחר שמוציאים אישור עבודה. גם במקרה בו מעוניינים לצאת מהמדינה ולהיכנס אליה בשנית יש צורך באישור מיוחד. חשוב להדגיש כי אסור לעזוב את ארצות הברית לפרק זמן של למעלה משנה ללא קבלת אישור מהרשויות על כך, כשאלה העושים זאת מסתכנים אף הם בביטול הגרין קארד.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

היכן אפשר למצוא עבודה עבודה בעגלות לצעירים במיאמי? – מדריך מקיף

האם אתה מחפש הזדמנויות לעבודה בעגלה במיאמי? אל תחפש עוד! מיאמי מציעה מגוון משרות בתעשיית העגלות, מעגלות מזון ועד עגלות סחורה. במדריך זה, נחקור את סוגי העבודה השונים הזמינים במיאמי והיכן תוכלו למצוא הזדמנויות עבודה אלו.

לקריאת המאמר »

הטיסה מארצות הברית נדחתה: מה הצעד הבא?

כאשר עומדים בפני טיסה מאוחרת מארצות הברית, הצעד הראשון הוא להישאר מעודכן. בדוק באתר האינטרנט או באפליקציה של חברת התעופה לקבלת עדכונים על מצב הטיסה שלך. אתה יכול גם להירשם לקבלת הודעות טקסט או אימייל כדי לקבל עדכונים בזמן אמת על כל שינוי.

לקריאת המאמר »

חבילות סלולר וגלישה לארצות הברית באמצעות esim

אנו חיים בעידן המודרני שבה התקשורת הניידת מהווה כלי חשוב ביותר לזמינות. גם כאשר אנו נוסעים לחול, אנו חייבים להיות זמינים ולשמור על קשר עם הארץ. אם החלטתם שאתם טסים לארצות הברית, בין אם לצרכי חופשה, בין אם לצרכי עבודה ובין אם לצרכי ביקור משפחה, אתם בוודאי יודעים שחלק מהותי מתכנון החופש שלכם הוא לוודא כי יש לכם חבילת esim לארצות הברית, שתאפשר לכם לשמור על קשר מקסימלי עם המשפחה שלכם.

לקריאת המאמר »

לצאת לתפוח הגדול: שליטה באמנות ההישרדות בטיסות ארוכות לניו יורק

נסיעה לעיר התוססת ניו יורק יכולה להיות חוויה מרגשת, אבל הטיסות הארוכות הנדרשות כדי להגיע אליה יכולות לפעמים להוות סיכוי מרתיע. במאמר זה, נחקור כמה טיפים וטריקים כדי להפוך את המסע שלך לנוח ומהנה ככל האפשר. ממציאת טיסות זולות ועד להפיק את המקסימום מהזמן שלך במטוס, דאגנו לך.

לקריאת המאמר »
074-7691216
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!