שגרירות אונליין

שגרירות אונליין

ויזה לארצות הברית לצורך עבודה בהייטק

הוצאת ויזה לארצות הברית זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז להוצאת ויזה לארה"ב!

10383274_xlבכל שנה, אנחנו שומעים על ישראלים רבים שמעוניינים לעבוד בארצות הברית. בין אם המדובר הוא על צעירים שרצונם הוא להעביר את חודשי הקיץ בעבודה בעגלות או במכירות, באנשים המעוניינים ברילוקיישן או אפילו בבעלי מקצוע ספציפיים שמעוניינים להתחיל הכל מחדש בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

ברור מדוע האחרונים חייבים להוציא ויזה. כפי שתראו מיד, בזה הרגע נכנסנו לתחום רחב מאד, עם מגוון סוגי ויזות אפשרויות.

מדוע בכלל נדרשת ויזה לעבודה?

הסיבה בגינה יש צורך להוציא ויזת עבודה בארצות הברית אינה שונה מסוגי ויזות אחרים. הרשויות בארצות הברית מעוניינות לצמצם ככל האפשר את מימדי ההגירה הבלתי חוקית בה, כמו גם את אחוז אלה העובדים באופן שאינו חוקי. הויזה נועדה להעמיד תנאים מרכזיים, ולרוב גם מחמירים, בהם יש לעמוד לצורך קבלתה: על האדם להוכיח היטב עבור מי והיכן הוא הולך לעבוד בארצות הברית, וכן שלאחר העבודה (למעט מקרי רילוקיישן ארוך) הוא עתיד לחזור לישראל.

יש להדגיש, בהקשר הזה, כי למרות המדיניות הנוקשה של ארצות הברית, יש מספר סיבות להיות מעודדים. בחלק מהתחומים אחוזי אישור הויזות לארצות הברית גבוה מעט יותר מאשר אחרים: באופן לא מפתיע, יהיו אלה תחומים שעשויים לקדם את כלכלת ארצות הברית. לפני מספר שנים הודיע ברק אובמה, בהקשר בזה, על רצונו להקל על הליך הוצאת הויזה עבור עובדים בתחום ההייטק.

סוגי הויזה הנפוצים

כאמור, לא ניתן לדבר על ויזות עבודה לארצות הברית כעל מקשה אחת. הויזות השונות נבדלות ביניהן במאפיינים דוגמת סוג העבודה, מאפיין העובד ותנאי השהות הניתנים במסגרתן. הויזה הנפוצה הראשונה היא ויזת עובד מיומן (H), אשר ניתנת לאנשים ללא כוונות הגירה לארצות הברית, המעוניינים לטוס אליה כדי לעבוד בה באופן זמני. דרישת חובה כאן היא להגשת בקשה לעובד הספציפי מטעמו של המעסיק – באמצעות טופס I-129 – ואישורה על ידי הרשויות האמריקאיות.

ויזה נפוצה אחרת היא ויזת L, שניתנת לעובדים אשר משנים את מקום העבודה שלהם במסגרת החברה המעסיקה אותה בישראל (או במילים אחרות: מבצעים רילוקיישן). גם כאן, נדרש המעסיק להגיש בעשה לסטטוס המתאים, באמצעות אותו טופס. הויזה הזו ניתנת בפועל לעובדים מיומנים, מוכשרים או כאלה המחזיקים במשרות בכירות בחברות להן סעיף בארצות הברית (כמובן שאת כל אלה נדרש להוכיח באמצעות מסמכים שונים).

היתרון המשמעותי של ויזה זו ביחס לאחרות נוגע לפרק הזמן הארוך שהיא מאפשרת לשהות בארצות הברית, העומד על שלוש שנים. לקראת תום התקופה ניתן להגיש בקשה להארכת הויזה לשלוש שנים נוספות. ויזות עבור מנהלים בכירים ובעלי התמחויות מקצועיות ראויות לציון עשויות להיות מונפקות גם לפרקי זמן של חמש או שבע שנים.

את הסקירה אנחנו ממשיכים עם ויזת O, שאוכלוסיית היעד שלה היא אנשים להם כישורים מיוחדים. התחומים הרלוונטיים כאן הם מדע, עסקים, חינוך, אומנות, ספורט וכיוצא בזה. חשוב לשים לב שגם במקרה שבו מדובר על קבוצה גדולה של אנשים, היוצאים לצורך פרוייקט מסוים, נדרש שכל אחד מהם יעמוד באופן אישי באותו מבחן הבוחן את "ייחודיות" היכולת שלו.

ויזה זו אינה מיועדת לעבודה עקבית וממושכת בארצות הברית, אלא לאירועים נקודתיים: הופעות, הרצאות או פרוייקטים ספציפיים. ויזה נוספת היא ויזת P עבור אומנים, ספורטאים או בדרנים, שצריכים להצטיין בתחומם גם כן.

הערה חשובה לסיום: חשוב מאד להפריד בין עבודה לבין עסקים. אם יש צורך בנסיעת עסקים בודדה לארצות הברית, דוגמת פגישה עם לקוח או משקיע, לא נדרש להשקיע את המאמצים הגדולים יחסית בהנפקת הויזות שתוארו מעלה (להבדיל מעבודה במלוא מובן המילה). תחת זאת, ניתן להסתפק בויזות B1 ו-B2 הסטנדרטיות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

היכן אפשר למצוא עבודה עבודה בעגלות לצעירים במיאמי? – מדריך מקיף

האם אתה מחפש הזדמנויות לעבודה בעגלה במיאמי? אל תחפש עוד! מיאמי מציעה מגוון משרות בתעשיית העגלות, מעגלות מזון ועד עגלות סחורה. במדריך זה, נחקור את סוגי העבודה השונים הזמינים במיאמי והיכן תוכלו למצוא הזדמנויות עבודה אלו.

לקריאת המאמר »

הטיסה מארצות הברית נדחתה: מה הצעד הבא?

כאשר עומדים בפני טיסה מאוחרת מארצות הברית, הצעד הראשון הוא להישאר מעודכן. בדוק באתר האינטרנט או באפליקציה של חברת התעופה לקבלת עדכונים על מצב הטיסה שלך. אתה יכול גם להירשם לקבלת הודעות טקסט או אימייל כדי לקבל עדכונים בזמן אמת על כל שינוי.

לקריאת המאמר »

חבילות סלולר וגלישה לארצות הברית באמצעות esim

אנו חיים בעידן המודרני שבה התקשורת הניידת מהווה כלי חשוב ביותר לזמינות. גם כאשר אנו נוסעים לחול, אנו חייבים להיות זמינים ולשמור על קשר עם הארץ. אם החלטתם שאתם טסים לארצות הברית, בין אם לצרכי חופשה, בין אם לצרכי עבודה ובין אם לצרכי ביקור משפחה, אתם בוודאי יודעים שחלק מהותי מתכנון החופש שלכם הוא לוודא כי יש לכם חבילת esim לארצות הברית, שתאפשר לכם לשמור על קשר מקסימלי עם המשפחה שלכם.

לקריאת המאמר »

לצאת לתפוח הגדול: שליטה באמנות ההישרדות בטיסות ארוכות לניו יורק

נסיעה לעיר התוססת ניו יורק יכולה להיות חוויה מרגשת, אבל הטיסות הארוכות הנדרשות כדי להגיע אליה יכולות לפעמים להוות סיכוי מרתיע. במאמר זה, נחקור כמה טיפים וטריקים כדי להפוך את המסע שלך לנוח ומהנה ככל האפשר. ממציאת טיסות זולות ועד להפיק את המקסימום מהזמן שלך במטוס, דאגנו לך.

לקריאת המאמר »
074-7691216
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!