שגרירות אונליין

שגרירות אונליין

שאלות ותשובות נפוצות בהוצאת ויזה לארה"ב

הוצאת ויזה לארצות הברית זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז להוצאת ויזה לארה"ב!

8967369_xlהוצאת ויזה לארצות הברית היא הליך בירוקרטי, הכרוך במספר שלבים שיש לעשות על פי הספר במטרה להגדיל את סיכויי קבלת הויזה. ישראלים רבים המעוניינים להוציא ויזה לארצות הברית, תהיה הסיבה לכך אשר תהיה, לא יודעים היכן להתחיל. באתר שלנו תמצאו את כל המידע שדרוש לדעת על התהליך, התנאים, סוגי הויזות ועוד.

גם כאשר יודעים מה נדרש לעשות ברמה הכללית, ייתכן מאד שיעלו שאלות נוספות במהלך הדרך. אנחנו נתייחס כאן לשאלות הנפוצות יותר ונספק להן תשובות.

כמה זמן לפני הנסיעה להגיש בקשה לויזה?

הליך הוצאת ויזה לארצות הברית, בגדול, מצריך מספר שלבים: מילוי טופס הבקשה, תשלום האגרה, קביעת תואר בשגרירות ומעבר של ראיון אישי בשגרירות. ה"מכשול" העיקרי כאן הוא הראיון בשגרירות, שנקבע על פי זמינות השגרירות, בהתאם לעומס עליה.

ההמלצה של שגרירות ארצות הברית בישראל היא להגיש את הבקשה חודש אחד לפחות לפני מועד הנסיעה המתוכנן לארצות הברית, כשניתן לקחת מרווח ביטחון של מספר שבועות או חודשים נוספים (ייתכן שיהיה צורך בהמצאת מסמכים שלוקח זמן להוציא, למשל). כאשר מעוניינים להגיע לארצות הברית בחודשי הקיץ או בתקופות החגים, מומלץ מאד להתחיל את התהליך לפחות חודש וחצי-חודשיים לפני מועד הנסיעה.

האם גם ילדים צריכים ויזה לארצות הברית?

בהחלט. כל אדם המעוניין להיכנס לארצות הברית, בלי קשר לגילו, צריך להוציא ויזה – כמובן שההורים הם אלה שממלאים עבורם לרוב את הבקשה, שעה שהטפסים כתובים באנגלית שאינה פשוטה. לעומת זאת, תינוקות וילדים עד לגיל 14 אינם צריכים להגיע לראיון בשגרירות: ההורים או בני משפחה אחרים מדרגה ראשונה יכולים להעביר את הבקשה בשמם, כאשר הם בעצמם מעוניינים להוציא ויזה. אופציה אחרת היא להעביר את מסמכי הבקשה לשגרירות בעזרת חברת שליחויות. עבור ילדים מעל גיל 14, התהליך זהה באופן מלא להוצאת ויזה למבוגרים.

מה עושים כאשר הויזה בתוקף והדרכון לא?

על מנת לטוס לארצות הברית נדרשת לא רק ויזה, אלא גם דרכון. האחרון צריך להיות בעל תוקף של חצי שנה לפחות ממועד הטיסה המתוכנן לארצות הברית: במצב אחר, הויזה לא תאושר למעשה. כאשר הויזה נמצאת בדרכון אשר התוקף שלו פג, ניתן עדיין לטוס ולהיכנס לתחומי ארצות הברית – אלא שהתנאי כאן הוא שהאדם יצטייד גם בדרכון חדש, עם או בלי ויזה.

כיצד הדרכון חוזר במקרה שהויזה מאושרת?

הויזה אושרה? יפה. כעת עליכם לקבל את הדרכון המחודש, בתוספת הויזה. לאחר אישור הבקשה, שליח של דואר ישראלי יעביר את הדרכון לכתובת שהוגדרה מראש (לא תמיד הם יצרו קשר עם האדם שעתיד לקבל את הדרכון). כאשר המסירה לא תצליח, מכל סיבה שהיא, יועבר הדרכון לסניף הדואר הקרוב לביתו של האדם. בכל מקרה ומקרה זמן הטיפול בבקשה שונה, אם כי לרוב הדרכון יגיע לביתו של מגיש הבקשה תוך כשבעה ימים.

יש לציין כי עד 24 שעות לאחר מועד הראיון האישי בשגרירות, ניתן לשנות את הכתובת אליה מעוניינים שהדרכון יגיע.

האם האגרה מוחזרת במקרה של סירוב לויזה?

לא. סכום האגרה (160 דולר ברוב המקרים) אינו תלוי בהחלטת הועדה, והוא משולם עבור עצם התהליך. גם כאשר הבקשה לויזה נתקלת בסירוב, כספים אלה לא יחזרו. לכן, מומלץ להגיש את הבקשה רק כאשר בטוחים שיש סיכוי סביר לקבלת הויזה.

מהו זמן השהייה המותר בארצות הברית?

לכל ויזה יש חוקים משלה, מהבחינה הזו. פקיד ההגירה בארצות הברית הוא שמחליט על משך השהות, על פי המקרה הספציפי בו הוא נתקל ושיקול דעתו. ברוב המקרים, מדובר על פרק זמן של כחצי שנה, אם כי יש ויזות שמאפשרות שהייה בארצות הברית גם לתקופה ארוכה או קצרה יותר. כאשר מוציאים ויזת עבודה או לימודים, תקופת השהייה היא בהתאם למשך הלימודים או ההעסקה.

חשוב להבחין בין משך השהייה לבין תוקף הויזה – למעשה, התוקף הוא תאריך האחרון בו יכול האדם להיכנס לארצות הברית. ויזות תקפות לרוב לתקופה של עשר שנים, במהלכה ניתן להיכנס לארצות הברית ולצאת ממנה מספר פעמים.

האם ניתן לחדש ויזה שאבדה, נגנבה או הושחתה?

החדשות הרעות הן שאין הנחות, מהבחינה הזו. במקרים בהם הויזה הולכת לאיבוד, נגנבה או מושחתת כך שלא ניתן להשתמש לה למעשה, יש צורך להנפיק אותה מחדש, עם כל שלבי התהליך. נקודה מרכזית נוספת, המוסיפה למורכבות, היא שעצם קבלת הויזה הקודמת לא משפיע על הסיכויים לקבלת הויזה ה"חדשה", שנשקלת למעשה מאפס.

כאשר הויזה נגנבה או אבדה, נדרש לדווח על כך לשגרירות ארצות הברית בישראל, ורצוי שעה אחת קודם. כשמוציאים ויזה חדשה, ניתן לדווח על האובדן במהלך הראיון בשגרירות.

מה קורה אם יש טעות בויזה?

הליך הנפקת הויזה נעשה על ידי בני אדם, ולכן טעויות אנוש הן בגדר אפשרות. כשמקבלים ויזה, לכן, חשוב לוודא שכל הפרטים הנמצאים על גביה נכונים (כולל סיווג האזרחות) ושהיא מהסוג שביקשתם. כאשר מתגלה טעות שהשגרירות אחראית לה, היא תתקן את הויזה ללא תשלום תוך פרק זמן של מספר ימים. חשוב לאתר את הטעויות לפני שמשתמשים בויזה הלכה למעשה (טרם מועד הטיסה), כאשר אפשר לבצע תיקונים עד שנה לאחר מועד ההנפקה. כשלא שמים לב לטעויות ומעוניינים לשנות אותן, לאחר יותר משנה, אין מנוס מהוצאת ויזה חדשה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

היכן אפשר למצוא עבודה עבודה בעגלות לצעירים במיאמי? – מדריך מקיף

האם אתה מחפש הזדמנויות לעבודה בעגלה במיאמי? אל תחפש עוד! מיאמי מציעה מגוון משרות בתעשיית העגלות, מעגלות מזון ועד עגלות סחורה. במדריך זה, נחקור את סוגי העבודה השונים הזמינים במיאמי והיכן תוכלו למצוא הזדמנויות עבודה אלו.

לקריאת המאמר »

הטיסה מארצות הברית נדחתה: מה הצעד הבא?

כאשר עומדים בפני טיסה מאוחרת מארצות הברית, הצעד הראשון הוא להישאר מעודכן. בדוק באתר האינטרנט או באפליקציה של חברת התעופה לקבלת עדכונים על מצב הטיסה שלך. אתה יכול גם להירשם לקבלת הודעות טקסט או אימייל כדי לקבל עדכונים בזמן אמת על כל שינוי.

לקריאת המאמר »

חבילות סלולר וגלישה לארצות הברית באמצעות esim

אנו חיים בעידן המודרני שבה התקשורת הניידת מהווה כלי חשוב ביותר לזמינות. גם כאשר אנו נוסעים לחול, אנו חייבים להיות זמינים ולשמור על קשר עם הארץ. אם החלטתם שאתם טסים לארצות הברית, בין אם לצרכי חופשה, בין אם לצרכי עבודה ובין אם לצרכי ביקור משפחה, אתם בוודאי יודעים שחלק מהותי מתכנון החופש שלכם הוא לוודא כי יש לכם חבילת esim לארצות הברית, שתאפשר לכם לשמור על קשר מקסימלי עם המשפחה שלכם.

לקריאת המאמר »

לצאת לתפוח הגדול: שליטה באמנות ההישרדות בטיסות ארוכות לניו יורק

נסיעה לעיר התוססת ניו יורק יכולה להיות חוויה מרגשת, אבל הטיסות הארוכות הנדרשות כדי להגיע אליה יכולות לפעמים להוות סיכוי מרתיע. במאמר זה, נחקור כמה טיפים וטריקים כדי להפוך את המסע שלך לנוח ומהנה ככל האפשר. ממציאת טיסות זולות ועד להפיק את המקסימום מהזמן שלך במטוס, דאגנו לך.

לקריאת המאמר »
074-7691216
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!