שגרירות אונליין

שגרירות אונליין

ויזת לימודים בארצות הברית

הוצאת ויזה לארצות הברית זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז להוצאת ויזה לארה"ב!

15427857_xxlהחלום של לימודים בארצות הברית קוסם ללא מעט ישראלים. בארצות הברית ניתן למצוא כמה ממוסדות הלימוד המובילים בעולם, עם שמות בולטים דוגמת הארוורד, ייל ופרינסטון.

בארצות הברית ניתן למצוא אפשרויות בלתי מוגבלות של תארים ומסלולי לימודים, בכל תחום למעשה, כאשר חלק מהמוסדות גמישים מאד לקבלת סטודנטים זרים.עבור אנשים המעוניינים להגיע לארצות הברית למטרת לימודים, בדומה לכל מטרה אחרת למעשה, עומד צורך מרכזי אחד: להנפיק ויזה מתאימה.

הויזות העיקריות ללימודים

כשמדברים על לימודים, נכנסים לתחום רחב מאד. החלוקה הנעשית היא לשני סוגים עיקריים של ויזות. הסוג הראשון, ויזה מסוג F, מיועד ללימודים אקדמיים במוסד מוכר לכך בארצות הברית: אוניברסיטה, קולג', בתי ספר תיכוניים ויסודיים ואף מוסדות העוסקים בלימוד שפות. לימודים שאינם אקדמיים במהות שלהם, וכאלה שלא מוגדרים כתוכניות לתרגול או לחילופי סטודנטים (ויזת J), יצריכו הנפקה של ויזת M. כאשר מגיעים לארצות הברית במטרה לקחת חלק בקורס ספציפי בודד, ניתן לעשות זאת במסגרת ויזת התיירות הבסיסית יותר – ויזת B1 או B2.

הויזות נבדלות ביניהן גם באופן בו ניתן לעבוד בארצות הברית, במהלך תקופתה הלימודים. הזכאים לויזת M יכולים לעבו רק כחלק מההכשרה המעשית שלהם, כשדרוש אישור של שירותי ההגיה האמריקאיים. בחלק מהמקרים, סטודנטים שקיבלו ויזות F יכולים לעבוד עד 20 שעות בשבוע, בתוך הקמפוס ובאישורו.

דרישות חובה: ידיעת השפה ויכולת כלכלית

יש להדגיש כי על הסטודנט הישראלי לעמוד במספר תנאים על מנת שיוכל לא רק להתקבל ללימודים, אלא גם להוציא ויזה. רמת האנגלית שלם צריכה להיות גבוהה: ניתן להוכיח זאת באמצעות מעבר בהצלחה של בחינת TOEFL, כשאופציה אחרת היא לפנות למוסדות לימוד שמציעים שיעורי אנגלית כחלק מתוכניות הלימודים שלהם. כדי למנוע מצב בו הפסקת הלימודים נעשית עקב סיבות כלכליות, מה שאפשרי בהחלט, צריך הסטודנט להוציא מסמכים המעידים שהוא יוכל לעמוד בעלויות שכר הלימוד והוצאות המחייה שלו, מבחינה כלכלית, לפחות בשנת הלימודים הראשונה.

דרישת חובה נוספת, שמבוטאת הן בטפסים והן בראיון האישי בשגרירות הנערך טרם הוצאת הויזה, היא להוכיח שלאחר תום הלימודים, ישוב הבוגר הטרי לישראל. יש צורך בהנפקה של מסמכים המצביעים על הזיקה לישראל. המסמכים הנדרשים משתנים על פי מאפייני האדם: אנשים העובדים בישראל כשכירים, אם לוקחים דוגמא נפוצה, צריכים לצרף מכתב מהמעסיק שמפרט על העבודה בחברה ועל פרק הזמן שאושר ללימודים, שלושה תלושי משכורת אחרונים ועוד.

בדרך להוצאת הויזה צריך להתקבל ללימודים

מבחינת סדר הפעולות הנדרש בדרך לקבלת הויזה, צריך להצביע על דבר מרכזי אחד: מבחינה טכנית, התהליך חייב להתבצע רק לאחר שכבר מתקבלים למוסד לימודים מסוים באחת ממדינות ארצות הברית. הסטודנטים העתידיים נדרשים להציג לשגרירות את טופס I-20, בחתימת מוסד הלימודים, שמאשר למעשה את הקבלה ללימודים. מכיוון שישנם מוסדות לימודים שלא מאפשרים לקבלת ויזה, צריך לוודא כבר בנקודת ההתחלה אם הנפקת ויזה אפשרית עבור מוסד הלימודים הספציפי הזה.

15104318_xxlלימודים בארצות הברית מגלמים בתוכם לא מעט יתרונות: מעבר לאפשרות לראות עולם ולחוות תרבות חדשה, בארצות הברית נמצאים כמה מהמוסדות האקדמיים המובילים בעולם.

גם אתם החלטתם ללמוד בארצות הברית: בחרתם תחום ומוסד לימודים, הגשתם בקשה ושמחתם לגלות כי התקבלתם. כעת, נותר שלב מרכזי אחרון, עליו לא ניתן לוותר: הוצאת ויזה רלוונטית לארצות הברית.

הנה כל מה שחשוב שתדעו על ויזות סטודנט, אופן הגשת הבקשה עבורן וסיכויי הקבלה.

הכירו: ויזת F וויזת M

כשמדברים על לימודים בארצות הברית, מספר ויזות רלוונטיות נכנסות לתמונה. הראשונה שבהן היא ויזה מסוג F, המיועדת ללימודים אקדמיים באוניברסיטה, קולג', בית ספר תיכון, בית ספר יסודי או בית ספר ללימודי שפות. בנוסף, זוהי הויזה שיש להוציא כאשר נוסעים לארצות הברית למטרת עריכת מחקר אקדמי.

את ויזת M נדרש לקבל עבור לימודים שאינם בעלי אופי אקדמי: לימודי מקצוע, למשל, או הרשמה לבית ספר לעסקים. יש להדגיש כי תוכניות תרגול או תוכניות לחילופי סטודנטים אינן נכנסות לקבוצה הזו, אלא מצריכות הוצאה של ויזת J. בנוסף, ניתן לקחת חלק בלימודים של קורסים ספציפיים ונקודתיים גם כשמוציאים את ויזות התייר הסטנדרטיות, B1 או B2.

הליך הגשת הבקשה

הגשת ויזת סטודנט אינה שונה במהות שלה ממרבית סוגי הויזות האחרים. השלב הראשון הוא הורדת ומילוי טפסי הבקשה הראשוניים, שזמינים גם באתר האינטרנט של שגרירות ארצות הברית בישראל. הטפסים עוסקים בנתונים האישיים של המועמד לקבלת הויזה, יחד עם סיבות ההגעה הספציפיות שלו למדינה (לימודים, במקרה הזה).

הנקודה המרכזית שחשוב להדגיש היא שאת הבקשה ניתן להגיש רק לאחר שמתקבלים ללימודים הלכה למעשה, כאשר נדרש לצרף טופס מקורי מטעמו של בית הספר שקיבל אתכם ללימודים: טופס A-B I-20 במקרה של ויזת F או טופס M-N I-20 במקרה של ויזה מסוג M. הטופס צריך לכלול הן את החתימה של נציג מטעם בית הספר והן את החתימה שלכם, כאשר חייבים להגיע עם הטופס המקורי. השלבים הבאים הם תשלום אגרת הויזה (MRV) תשלום אגרת המידע לחילופי סטודנטים (SEVIS), קביעת ראיון בשגרירות וקבלת תשובה לגבי הנפקת הויזה, חיובית או שלילית.

המסמכים שלא ניתן בלעדיהם

דרישת חובה אחרת בדרך לקבלת הויזה היא דרכון התקף לפרק זמן של שישה חודשים לפחות מרגע הכניסה המיועדת לארצות הברית. בנוסף, יש צורך בהוכחה כלכלית שניתן לעמוד בעלות הלימודים בארצות הברית (שכר הלימוד והוצאות המחייה), למשך פרק זמן של שנה אקדמית אחת לפחות. תדפיסים על המצב בחשבון הבנק, אישור על קבלת מלגה כלכלית או מימון חיצוני יכולים לסייע בכך. במקרה שבו ההורים הם שמשלמים על הלימודים, יש צורך במסמכים המעידים על מצב החשבון שלהם.

כדי להצביע על רצינות הכוונה לחזור לישראל, לאחר הלימודים, חשוב לצרף מסמכים המעידים על קשרים בישראל, דוגמת מכתב מטעם מקום העבודה (שכירים), רישיון עסק (עצמאים) ועוד.

החדשות הטובות הן שבניגוד לסוגים אחרים של ויזות, אם מקפידים לבצע את התהליך על פי הספר ולמלא את כל הדרישות, הסיכויים לאישור הבקשה נחשבים לגבוהים באופן יחסי.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

היכן אפשר למצוא עבודה עבודה בעגלות לצעירים במיאמי? – מדריך מקיף

האם אתה מחפש הזדמנויות לעבודה בעגלה במיאמי? אל תחפש עוד! מיאמי מציעה מגוון משרות בתעשיית העגלות, מעגלות מזון ועד עגלות סחורה. במדריך זה, נחקור את סוגי העבודה השונים הזמינים במיאמי והיכן תוכלו למצוא הזדמנויות עבודה אלו.

לקריאת המאמר »

הטיסה מארצות הברית נדחתה: מה הצעד הבא?

כאשר עומדים בפני טיסה מאוחרת מארצות הברית, הצעד הראשון הוא להישאר מעודכן. בדוק באתר האינטרנט או באפליקציה של חברת התעופה לקבלת עדכונים על מצב הטיסה שלך. אתה יכול גם להירשם לקבלת הודעות טקסט או אימייל כדי לקבל עדכונים בזמן אמת על כל שינוי.

לקריאת המאמר »

חבילות סלולר וגלישה לארצות הברית באמצעות esim

אנו חיים בעידן המודרני שבה התקשורת הניידת מהווה כלי חשוב ביותר לזמינות. גם כאשר אנו נוסעים לחול, אנו חייבים להיות זמינים ולשמור על קשר עם הארץ. אם החלטתם שאתם טסים לארצות הברית, בין אם לצרכי חופשה, בין אם לצרכי עבודה ובין אם לצרכי ביקור משפחה, אתם בוודאי יודעים שחלק מהותי מתכנון החופש שלכם הוא לוודא כי יש לכם חבילת esim לארצות הברית, שתאפשר לכם לשמור על קשר מקסימלי עם המשפחה שלכם.

לקריאת המאמר »

לצאת לתפוח הגדול: שליטה באמנות ההישרדות בטיסות ארוכות לניו יורק

נסיעה לעיר התוססת ניו יורק יכולה להיות חוויה מרגשת, אבל הטיסות הארוכות הנדרשות כדי להגיע אליה יכולות לפעמים להוות סיכוי מרתיע. במאמר זה, נחקור כמה טיפים וטריקים כדי להפוך את המסע שלך לנוח ומהנה ככל האפשר. ממציאת טיסות זולות ועד להפיק את המקסימום מהזמן שלך במטוס, דאגנו לך.

לקריאת המאמר »
074-7691216
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!